• Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde | Toros Üniversitesi

15 TEMMUZ 2020

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı

  15 Temmuz gecesi ülkemize, milletimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize karşı Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi, her yaştan vatandaşımızın ve güvenlik güçlerimizin büyük fedakârlıkları sonucu engellenmiştir. Milletin silahlarını, tanklarını, uçaklarını büyük Türk Milleti’nin üzerine doğrultularak kanlı bir darbe girişiminde bulunmak isteyenler, sokaklarda ve meydanlarda ölümü göze alan halkımızın ve şerefli güvenlik güçlerimizin cesareti karşısında başarısız olmuşlardır.

  15 Temmuz’da milletimiz tüm fertleriyle tek yürek olmuş, milli iradesini hainlere karşı savunmuştur. Tankların önüne dikilen, meydanları dolduran halkımız demokrasinin kesintiye uğramaması ve hür iradesine sahip çıkma isteği ile demokrasi zaferi kazanmıştır. Darbe hevesiyle harekete geçen ihanet çeteleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet güçlerinin kahramanca mücadelesi neticesinde ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür.

  Her zaferin ardında fedakârlık, azim ve cesaret vardır. 251 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın gazi olduğu ve Ömer Halis Demir gibi şerefli Türk askerleri sayesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’miz kazanılmıştır.

  Demokrasi zaferimiz, milli birlik ve beraberlik ile milletimizin direnişi, devletimizin mücadelesi, FETÖ’nün gerçek yüzü ve hain darbe girişiminin engellenmesi programımızın çerçevesini oluşturmaktadır.

  Bu kapsamda pandemi dönemi göz önüne alınarak Fotoğraf Sergimizi , Belgesel Sunumumuzu ve Konferansımızı dijital ortamda siz değerli izleyicilerimizin bilgilerine sunarız.

Toros Üniversitesi
Rektörlüğü